Imaginaarne Funderbeam portfell – tootlus tänaseks

Mõningase kahjutundega pean alustuseks mainima, et täna Funderbeam-platvormi kaudu tehtud investeeringuid minu portfellis ei ole. Ampleri osakud müüsin maha eelmisel sügisel paar kuud pärast nende soetamist. (Otseloomulikult oli see mulle omaselt halb otsus ning tänaseks on hind kahekordistunud)

Aga olen end mitu korda leidnud mõtlemast, et huvitav, kui oleksin algusest peale igasse kampaaniasse võrdselt raha paigutanud, kas täna oleks portfell plussis või miinuses?

Ja lõpuks ma võtsin kätte ja arvutasin vastuse välja.

Kui palju oleks Funderbeami investeeringud väärt novembris 2020?

Tabeli selgituseks: osaku hind on viimase tehingu hind 6.11.20 seisuga ja alghinna võtsin vastava kampaania lehelt Terms vaatest. Arvutasin välja, kui mitu osakut oleksin saanud osta 1000 euro eest ning seejärel nende väärtuse 6.11.20 seisuga.

Imaginaarne Funderbeam portfell oleks novembris 36% plussis.

Minu arvutuste kohaselt oleks portfell 6.11 seisuga väärt olnud üle 72 000 euro. Ehk tervikuna oleks investeering 36% plusspoolel.

6.11.20 seisuga oli 53 kampaaniast 21 investeeringut plussis, kaks nullis ning 30 miinuses. See tähendab, et 57% kampaaniatest on hetkel miinuses.

Konkurentsitult parim investeering on Ampleri esimene kampaania, mis on investorile 11x returni toonud.

Funderbeam: mida toob tulevik?

On seda vähe või palju? Eks hetkel on siiski veel vara tibusid lugeda, ka imaginaarseid, ja tõehetk saabub alles 5-10 aasta perspektiivis. Enamik Funderbeami ettevõtteid on siiski veel selles faasis, kus tulevik võib tuua nii edu kui läbikukkumist, ning seega võib tuleviku tootlus praegusest üksjagu erinevaks kujuneda.

*Kalkulatsioonid on tehtud parimas usus, aga võimalik. et mul on jäänud mõni detail à la osakute split kahe silma vahele — kui viga näed, anna kommentaarides teada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga